logo

Конференція-презентація XI Всеукраїнського фестивалю-майстерні «Адреса Дитинства – Гра!»

06 квітня 2021 року в режимі он-лайн відбулась Конференція-презентація XI Всеукраїнського фестивалю-майстерні «Адреса Дитинства – Гра!», який відбудеться у Запоріжжі, 27-30 жовтня 2021 року, у приміщенні Запорізького обласного краєзнавчого музею.
У заході взяли участь понад 120 осіб з усіх областей Україні.
Актуальність даної теми очевидна: під впливом різних чинників, одним із яких стала пандемія, людство постало перед вирішенням питання щодо адаптації учбового процесу у нових реаліях. Сучасна освіта потребує інноваційних підходів до навчання, і креативна педагогічна технологія – гра, в цьому сенсі, набуває нових форм, змісту та можливостей для здобуття знань й формування особистості.
Під час роботи Конференції-презентації з інформацією про оновлений формат XI Всеукраїнського фестивалю-майстерні «Адреса Дитинства – Гра!», про умови участі у конкурсі ігрових технологій, етапи відбору учасників, конкурсну тематику, формування складу журі, партнерську участь у проєкті говорили спікери:
Геннадій Шкура – голова організаційного комітету фестивалю, директор Українського державного центру позашкільної освіти;
Віктор Книш – голова журі фестивалю, режисер, радник генерального директора ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек»;
Валентина Гарбуз – заслужена артистка України, співголова журі фестивалю, фольклорист;
Анна Матвеєва – голова Всеукраїнської асоціації авторської школи в Україні, директор Миколаївської спеціалізованої школи «Академії Дитячої творчості»;
Ярослава Стемковська — автор та директор науково-педагогічного проєкту міжнародної школи «Академія педагогічної творчості»;
Володимир Дольчук – начальник творчого відділу Національної хореографічної спілки України;
Юрій Спіцин – директор Запорізького обласного краєзнавчого музею;
Галина Мазнєва – виконавчий продюсер фестивалю, заступник директора з виховної роботи ПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району» Запорізької міської ради Запорізької області;
Ірина Ніколаєнко – завідуюча організаційно-масовим відділом ПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району» Запорізької міської ради Запорізької області;
Олександр Кашлаков – президент Всеукраїнської благодійної організації «Асоціація за нове покоління «Лелека»;
Світлана Вагнер – автор проекту та керівник дитячого клубу «АРТКвест», член правління Всеукраїнської благодійної організації «Асоціація за нове покоління «Лелека».
«Ігровий простір – життєдайне середовище для освіти і науки, вірогідні сценарії майбутнього так необхідні сьогодні для визначення життєвої траєкторії дітей, наповнення сенсом діяльності громад, формування шляхів розвитку регіонів та міст, держави у цілому, моделювання важливих рішень щодо планетарних викликів», — таку думку висловив Геннадій Шкура, голова організаційного комітету фестивалю. Він також наголосив, що Фестиваль – це чудова майстерня професійного вдосконалення педагогів, простір для обміну ідеями та думками спеціалістів, які працюють з дітьми.
Цьогоріч дещо змінено формат проведення фестивалю, а саме: пріоритетними будуть співтворчість, створення ігрового простору, де майстерня ігрових технологій є інтерактивною. Окрім традиційного конкурсу ігрових програм, під керівництвом команди спеціалістів формуватимуться тимчасові творчі команди. За час фестивалю вони створюватимуть павільйони, в яких відвідувачі зможуть взяти участь у різноманітних іграх та дізнатися чимало цікавого. Глядачі самі оцінюватимуть роботи команд, найкраща з них отримає головний приз фестивалю.
«Ми робимо акцент не стільки на дозвілля, скільки на створення соціокультурного розвиваючого середовища для співпраці людей різного віку», — підкреслив Голова журі фестивалю Віктор Книш.
XI Всеукраїнський фестиваль-майстерня «Адреса Дитинства – Гра!» – це національна подія у сфері освіти в Україні. Основними напрямками у цьому році будуть такі, що розкриватимуть теми вибору професії, пошуку сучасних героїв в Україні, роль українців у світі, традиції сьогодення та креативність мислення.
Фестиваль – майданчик для ефективного партнерства щодо створення умов для повноцінного розвитку дітей, виховання нової генерації українців.
Юрій Спіцин, директор Запорізького обласного краєзнавчого музею, зокрема зазначив, що партнерство музею та фестивалю має значний освітній потенціал. Він наголосив: «Сам фестиваль гри стане першим кроком пошуку нової форми активної комунікації музею з дитячою аудиторією, нових підходів у запровадженні зацікавленості їх наукою, знаннями, формуванні їх ігрової культури та культури взагалі. Це буде освітній інтерактивний простір у музеї, який буде заповнений іграми змістовного, корисного та цікавого спрямування».
Десятирічний досвід діяльності Фестивалю «Адреса дитинства — гра», організаторами якого є ПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району», Запорізької міської ради Запорізької області, дозволяє говорити про створення Всеукраїнського ресурсного центру ігрової діяльності.
Раїса Щитинина, директор Центру, налаштована досить оптимістично: «Ми готові бути локомотивом для подальшого розвитку проєкту та стати всеукраїнським центром розвитку Гри».
Партнери проєкту:
Всеукраїнська благодійна організація «Лелека» https://www.facebook.com/LelekaVBO/
Всеукраїнський благодійний Фонд Надії і Добра https://www.facebook.com/%D0%92%D1%81%D0%B5%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%A4%D0%BE%D0%BD%D0%B4-%D0%9D%D0%B0%D0%B4%D1%96%D1%97-%D1%96-%D0%94%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0-462287637155095/
Національна хореографічна спілка України https://www.facebook.com/ukrdanceunion/
Запорізький обласний краєзнавчий музей https://zokm.jimdofree.com/
Деталі щодо участі у XI Всеукраїнському фестивалі-майстерні «Адреса Дитинства – Гра!» за посиланням: https://www.facebook.com/groups/163591295480193
Запис Конференції-презентації: https://www.facebook.com/100001224447750/videos/4027283477322427/


Обсуждение закрыто.