logo
  • Опубликовано 17.03.2016
  • Комментарии к записи Ми у проекті «Сприяння освіті» отключены

Ми у проекті «Сприяння освіті»

ПНЗ «ЦДЮТ Шевченківського району» є базовим закладом проекту «Сприяння освіті» у Запорізькій області. Згідно з планом реалізації проекту «Сприяння освіті» у 2017-2018 році, в Центрі постійно проводяться інформаційні зустрічі та  навчальні тренінги для учасників проекту.


Інформаційна зустріч для керівників закладів освіти міста та області, що приєдналися до проекту «Сприяння освіті» в 2017р. м. Запоріжжя, вересень 2017


Ігрова програма «LEGO friend» на Всеукраїнському фестивалі «Адреса дитинства – гра». м. Запоріжжя, листопад 2017

Тренінг з упровадження методики «Шість цеглинок», м. Запоріжжя та м. Бердянськ, грудень 2017


Базовий тренінг «Безмежний світ гри з LEGO», для педагогів освітніх закладів м. Запоріжжя та м. Бердянськ, січень 2017


STEM-весна-2018

Відповідно до Наказу МОН України  №1048  від 14.07.2017 року «Щодо забезпечення у 2017/2018 навчальному році проекту «Сприяння освіті» у навчальних закладах та Наказу МОіН України  №7 від 02.02.2018  «Про проведення Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна-2018»  кафедрою дошкільної освіти  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  було організовано 22 березня 2018 року на базі ДНЗ «Лазурний» обласний захід «Lego-майданчик дошкілля Запорізького краю».

В рамках заходу Оленою Черевичною, практичним психологом закладу, тренером проекту «Сприяння освіті» та Світланою Бондар, тренером проекту «Сприяння освіті», м. Київ було проведено семінар-практикум з елементами тренінгу «SMART KIDS» для дітей, батьків, педагогів – учасників проекту «Сприяння освіті».

Про проект

Проект «Сприяння освіті» було започатковано в 2010 році, коли було підписано Меморандум  про  взаєморозуміння  між   Міністерством  освіти і науки України та  фондом the LEGO Foundation (королівство Данія).

Метою проекту є сприяння розвитку якості освіти через всебічний розвиток дитини, зокрема компетентностей, необхідних для навчання протягом життя та становлення педагога-фасилітатора, який прагне відійти від педагогіки копіювання, шаблонування, практики однієї правильної відповіді та нав’язування свого бачення дитині. В основу взаємодії дорослого і дитини покладено підхід «навчання через гру».

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1048 від 14.07.2017 «Щодо забезпечення реалізації у 2017/2018 навчальному році проекту «Сприяння освіті» у навчальних закладах» до проекту приєдналися 11 освітніх закладів Запорізької області.

Географія проекту налічує 8 областей України, а саме: Київська, Житомирська, Вінницька, Запорізька, Львівська, Харківська, Дніпровська та Одеська. На сьогодні до проекту залучено 200 навчальних закладів, серед яких 34 НВК, 164 ДНЗ та 2 ПНЗ, це –  Київський палац дітей та юнацтва та наш Центр. Тренером проекту «Сприяння освіті» у Запорізькому регіоні призначено практичного психолога нашого закладу – Черевичну О.А.

Також фонд розпочав співпрацю з інститутами післядипломної підготовки педагогів, зокрема Запорізьким обласним інститутом післядипломної підготовки, де в навчальні програми професійного розвитку педагогів інтегруються модулі щодо практичних шляхів реалізації підходу «навчання через гру» у навчальному закладі. На сьогодні до проекту залучено 75 000 дітей та 3 000 педагогів.

У рамках проекту фонд забезпечує навчальні заклади ігровими наборами LEGO, проводить навчання педагогів та надає методичний супровід закладам. Ключовим у співпраці фонду та закладів є якість підготовки педагогів. Саме тому фонд має спілку українських тренерів, які пройшли навчання і в Данії і на щоденній основі тісно взаємодіють із закладами з метою забезпечення якості проекту.

У 2015 році була випущена програма розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO», що була схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах (лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України). Програма є поєднанням українського досвіду в проекті та передових світових досліджень та практик у галузі дошкілля.

У 2014 році Інститутом інноваційних технологій було проведено моніторингове дослідження ефективності впровадження проекту, яке показало позитивний вплив гри, як ключової форми взаємодії педагога і дитини в рамках проекту, на розвиток мовлення, мислення, вміння працювати в команді та комунікувати один з одним.

На сьогодні проект «Сприяння освіті» в Україні є одним з наймасштабніших та найглибинніших для the LEGO Foundation в цілому та одним з найперспективніших у портфоліо the LEGO Foundation.


Обсуждение закрыто.