logo
  • Опубликовано 24.05.2011
  • Комментарии к записи «Дивосвіт» отключены

«Дивосвіт»

«Народний художній колектив» студія образотворчого мистецтва „Дивосвіт”

Студію образотворчого мистецтва „Дивосвіт” створено в Центрі дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м. Запоріжжя у вересні 2000 року за ініціативою Стринадкіної Світлани Олександрівни. У квітні 2009 року колективу присвоєно почесне звання „Зразковий художній колектив” (наказ МОНУ від 13.04.2009 № 328). У вересні 2017р. студії «Дивосвіт» присвоєно почесне звання «Народний художній колектив»

У 2017 році, завдяки великій популярності у дітей та батьків студія збільшилася на дві групи початкового рівня. Заняття цих груп веде випускниця студії «Дивосвіт» Гончаренко Анастасія Володимирівна.

ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД

 Стринадкіна Світлана Олександрівна

керівник «Народного художнього колективу» студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт».

Працює в закладі з 2000 року.

 

 

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Студія образотворчого мистецтва „Дивосвіт” працює за адаптованою програмою, затвердженою експертною радою інформаційно-аналітичного центру департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради (протокол засідання № 5  від 05.06.2013). Серед факторів, що визначають особливість програми  роботи студії «Дивосвіт», слід зазначити роботу з обдарованими вихованцями в «Художній майстерні», що є свого роду «вільним класом».

Студія образотворчого мистецтва „Дивосвіт” є творчим колективом, у якому дозвілля вихованців перетворюється на фактор особистісного творчого розвитку, збагачення духовного потенціалу вихованців через вивчення різних видів мистецтв. Засобами образотворчого мистецтва діяльність вихованців спрямовується  на самопізнання, самовдосконалення, самоствердження і самореалізацію, відбувається розвиток художньо-творчих здібностей дітей, збагачення і розвиток їх  сензитивної сфери, візуального і сенсорного досвіду, формування загальної та естетичної культури дітей. Завдяки провідному методу роботи в студії – методу проектів, створено багато цікавих творів, які стали прекрасними творчими здобутками, а також яскравими сторінками у житті студії. Вихованці студії також розробляють проекти, творчо-пошукова робота над  якими завжди є багатогранною, пізнавальною та розвиваючою.

Проектна діяльність не являє собою одноразову акцію, це безперервний  творчий процес, який виводить на нові сходинки творчого мислення та розвитку вихованців та керівника студії, стають освітніми та спрямованими на виховання творчої та громадської активності учасників.

На протязі багатьох років у студії використовується методи інтегрованих занять, творчих блоків, музичних занять, що надає допомогу дитині сформувати цілісний образ світу.

Структура дитячого колективу

В колективі працює шість навчальних груп та навчається 120 вихованців.

 

ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Вихованці і керівник студії „Дивосвіт” знаходяться у постійному творчому пошуку і розвитку, завдяки цьому, всі роботи вихованців групи «вищого рівня» навчання — є авторськими. У студії проводяться цікаві змістовні заходи.

► виставки-презентації Цікавим новим досвідом стали. Підсумкові виставки-презентації, які кожного разу проходять у цікавій творчий формі. Цей захід став традиційним і проводиться вже на протязі п’яти років. Цей своєрідний творчий перформанс проводиться наприкінці учбового року, у ньому приймають участь вихованці всіх груп студії та театру моди «Секрет» і є відкритим заходом для батьків та гостей студії. Всі групи готують презентації індивідуальних та колективних проектів.

► співпраця із Запорізькою телерадіокомпанією Алекс. В рамках якої у форматі творчо-розвивальної дитячої передачі теле-проекту „Чарівниця” проведено серію телевізійних майстер-класів. Взагалі на базі студії „Дивосвіт” було знято більш ніж  сімдесят занять  за різною тематикою.

► Участь у Всеукраїнському проекті «Folk Ukraine». Учасники: Стринадкіна С. О. , керівник студії «Дивосвіт»; Зінченко Юлія, випускниця студії «Дивосвіт» 2009; Завгородня Катерина, випускниця студії 2015року, Дрюченко Олексій,  художник,  випускник студії «Дивосвіт» 2007року. Було виконано розпис муляжа двохметрової писанки, за авторським ескізом Стринадкіної С. О.. Писанку було виставлено на Софійськой площі у Києві.

► Студійні проекти:

— „Незабутня Туве” індивідуальний проект-дослідження творчості казкарки Туве Янсон;

— «Авторська лялька», що розпочався у 2005р і залишається одною з провідних тем у творчості вихованців;

— «Янголи Різдва». Колективний проект. Дизайн книги.

— «Батік» творчий проект з технологій ОМ;

— «Театр моди «Секрет». Було створено унікальний колектив;

— «Тіні забутих предків» довгостроковий етно-культурний проект. Історія, мистецтво, міфологія України;

— «Дом особливих дітей», «Новий Хогвартс», «Хранителі дитинства» літературно-театральні презентації.

Керівник студії Стринадкіна С.О. художник, що розвивається у різних галузях образотворчого мистецтва: живопис, графіка, авторська лялька, дизайн костюму, проводить дослідницьку роботу. Проводить майстер-класи для дітей та дорослих. На протязі багатьох років вона являється художником-оформлювачем ЦДЮТ та дизайнером сценічного одягу.


Виставки вихованців студії «Дивосвіт», завжди творчі, оригінальні та неповторні.

ВИПУСКНИКИ СТУДІЇ «ДИВОСВІТ»

Коротнєва Ганна

випускниця 2003 року. Майстер-візажист міжнародного класу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дрюченко Олексій

випускник 2005 року. Запорізький педагогічний коледж, спеціальність – «Образотворче мистецтво», Національна академія мистецтва і архітектури, спеціальність – «Мистецтвознавство» (2008).

 

 

 

Арушанян Гаяне

випускниця 2007 року. Запорізька інженерна академія, спеціальність – «Ландшафтний дизайн». Засновник G-ART STUDIO та School of Experimental Art м. Київ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Кіорпе Ксенія

випускниця 2009 року. Запорізький електротехнічний коледж Запорізького національного технічного університету, спеціальність – «Дизайн». Харківська академія дизайну і мистецтв, спеціальність – «Дизайн середовища» (2013).

 

 

Зінченко Юлія

випускниця 2009 року. Запорізька інженерна академія, спеціальність – «Ландшафтний дизайн».

 

 

 

 

 

 

 

 

Арушанян Гоар

випускниця 2010 року. Запорізький національний технічний університет, спеціальність – «Промисловий дизайн».

 

 

 

 

Гончаренко Анастасія

випускниця 2013 року. Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, спеціальність – «Декоративно-прикладне мистецтво». «Молодший спеціаліст». Продовжує навчання у академії за спеціальністю «графічний дизайн».

 

 

 

 

 

 

 

 

Завгородня Катерина

випускниця 2014 року. Запорізький національний технічний університет, спеціальність – «Промисловий дизайн».

 

 

 

 

 

 

 

 

Щербань Ольга

випускниця 2014 року. Запорізьке вище професійно-технічне училище моди і стилю, спеціальність –  «Дизайн та конструювання одягу».

 

 

 

 

 

 

 

 

Скорик Денис

випускник 2016 року. Запорізьке вище професійне училище економіки і дизайну, спеціальність  — «Живописець, флорист».

 

 

 

 

Андріанова Поліна

випускниця 2016 року. Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія, спеціальність — «Графічний дизайн».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цибакова Тетяна

випускниця 2016 року. Запорізьке вище професійно-технічне училище моди і стилю, спеціальність — «Візажист, парихмахер».

 

 

 

 

 

 

 

 

Гукайло Тетяна

випускник 2013 року, студентка Запорізького національного технічного університету за спеціальністю «Промисловий дизайн».

 

 

 

 

 

Ріхтета Діана 

випускниця 2019 року, студентка Київського національного університету культури і мистецтв за спеціальністю «Графічний дизайн».

 

 

 

 

 

 

ТВОРЧІ ДОСЯГНЕННЯ ТА ЗДОБУТКИ

Вихованці і керівник студії „Дивосвіт” знаходяться у постійному творчому пошуку і розвитку, охоче беруть участь у виставках і конкурсах з образотворчого мистецтва різних рівнів.

► диплом зразкового художнього колективу за вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді, відродження і примноження надбань національної культури та художньої спадщини українського народу, високий художній рівень (квітень 2009, МОНУ);

► стипендія міського голови Стринадкіній С.О. у номінації»Працівникі освіти, що мають вихованців-переможців конкурсів»;

► диплом в номінації „Декоративно-прикладне мистецтво” та диплом-приз наймолодшому учаснику ХV Міжнародного фестивалю дитячої творчості „Чарівна книжка” (квітень 2010, м. Дніпропетровськ);

► гран-прі заочного конкурсу номінації „Декоративно-ужиткове мистецтво” на ХVІІ Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі (квітень 2012, м. Кіровоград);

► дипломи другого і третього ступеня переможця Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” (вересень 2011, м. Київ);

► грамота переможця обласної молодіжної виставки-конкурсу „Крокуємо до майстерності – 2010” в галузі графіки Дрюченко О. (квітень 2010, м. Запоріжжя);

дипломи першого, другого і третього ступеня Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” (липень 2013-2014);

► дипломи за активну участь у конкурсній програмі номінації „Образотворче мистецтво” на ХVІІІ Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі (квітень 2013, м. Кіровоград);

► дипломи лауреатів VІ Всеукраїнської виставки-фестивалю „Обдаровані діти України” (травень 2013, м. Київ);

► дипломи лауреата обласної виставки „Знай і люби свій край” у рамках Всеукраїнського огляду художньої творчості „Таланти твої, Україно!” (2009-2015 р.р.);

► диплом за активну участь у конкурсі колективного малюнку на асфальті „Ми представляємо країну Євросоюзу..”, присвяченого Дню Європи в місті Запоріжжі (травень 2011);

► дипломи І ступеня обласного конкурсу-виставки з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” та інші.

► Гукайло Тетяна. І місце у Всеукраїнській виставці-конкурсі «Знай і люби свій край» 2013р.

► Гончаренко Анастасія» Індивідуальний творчий проект «Незабутня Туве». ІІІ місце у Всеукраїнській виставці-конкурсі «Знай і люби свій край» 2013р.

► У 2015 році керівник студії Стринадкіна С.О. та вихованка студії  Щербань Ольга прийняли участь у Всеукраїнському квесті «Шляхами Революції гідності».

► Гран-прі в обласному конкурсі «Народна іграшка», Ріхтета Діана 2014.

► Диплом першого ступеня Герасименко Катерина на Всеукраїнській виставці-конкурсі «Знай і люби свій край» 2014р.

► Диплом першого ступеня Гончаренко Анастасія на Всеукраїнській виставці-конкурсі «Знай і люби свій край» 2014р.

► колективна робота. «Різдвяна пригода на селі». 2014р. Гран-при обласного фестивалю «Різдвяні зустрічі».

► Диплом першого ступеня Щербань Ольга на Всеукраїнській виставці-конкурсі «Знай і люби свій край» 2014р.

► У 2015 році студія підтвердила звання «Зразковий колектив»

► Творчий колективний проект «Лабиринт уяви».Колекція авторських костюмів та іграшок, творча робота керівника , вихованців студії «Дивосвіт» та театру моди «Секрет».

► І місце у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Українська Коляда».2015р.

► Андріанова Поліна «Арлекін» Іграшка-маріонетка. Творчий колективний проект «Лабиринт уяви». І місце у ІІІ Всеукраїнській виставці-конкурсі «Талановиті! Наполегливі! Успішні!» 2016р.

► Цибакова Тетяна,1 місце у Всеукраїнському конкурсі «Знай і люби свій край». 2015

► Макет книжки-розмальовки «Український Дивосвіт», колективний прект. І місце у обласному конкурсі «Квітуча Україна». 2017р.

► гран-при за масляную живопись Лия Кевхієва Міжнародний фестиваль «Талановиті діти України». 2017р.

► гран-при за книжечку «Український Дивосвіт» Міжнародний фестиваль «Талановиті діти України». 2017р.

► гран-при номінація «ДПМ» Смолярова Владислава. Міжнародний фестиваль «Талановиті діти України» 2017р.

► 1 місце на обласному фестивалі «Писанковий рай» колективна робота «Казкова писанка».2017р.

► Колективний проект груп основного та вищого рівня. «Путівник по місту Запоріжжя», «Знайди свій Дивосвіт». Автор проекту, виконавець дизайну та керівник-організатор робот Андріанова Поліна. 1місце Всеукраїнського конкурсу «Талановиті! Наполегливі! Успішні!» 2018.

► Диплом за І-е місце в обласному конкурсі-виставці з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край”. травень 2018 р.

► Диплом за І-е місце в обласному конкурсі-виставці з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” Андріановій Поліні. травень 2018.

► Диплом за І-е місце в обласному конкурсі-виставці з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” Смоляровій Владиславі. травень 2018 р.

► Диплом за І-е місце в обласному конкурсі-виставці з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” Підтьопа Юлії. травень 2018.

► Диплом за І-е місце в обласному конкурсі-виставці з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” Грушко Улляні. травень 2018 р.

► Диплом за ІІ-е місце в обласному конкурсі-виставці з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” Земляченко Арині. травень 2018 р.

► Диплом за ІІ-е місце в обласному конкурсі-виставці з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” Єроніній Поліні. травень 2018 р.

► Диплом за ІІ-е місце в обласному конкурсі-виставці з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” Чабан Софії. травень 2018 р.

Досягнення за 2018-2019 н. р.

11 дипломів лауреата І ступеня обласного значення, 1 диплом лауреата І ступеня міського значення;
1 диплом лауреата ІІ ступеня міського значення;

Досягнення за 2019-2020 н. р.

1 диплом лауреата І ступеня міського значення, 11 дипломів лауреата І ступеня обласного значення;
1 диплом лауреата ІІ ступеня міського значення;

Дякуємо, що завітали до нас!