logo
  • Опубликовано 05.02.2024
  • Комментарии к записи Козацька педагогіка отключены

Козацька педагогіка

Відео
Результативність діяльності Закладу позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району ЗМР
щодо реалізації міської Програми розвитку козацького Звичаю Спас у 2023/2024 н.р.
Дякую своїм колегам, вихованцям, батькам за активну наполегливу роботу протягом року.
Ми робили це від щирого серця!
Все йшло від душі!
17 червня 2024 року вихованці «Зразкового художнього колективу» студії декоративних квітів «Троянда», керівник – Ірина Солдатова, відвідали Запорізький обласний історико-краєзнавчий музей, де представлено експозицію від давнини до сьогодення. Під час екскурсії знайомилися з цікавими фактами історії запорізького козацтва та заселення краю вихідцями з інших регіонів, інших національностей та віросповідання, із захопленням вивчали колекцію про природу Запоріжжя та Степової України.

14 червня 2024 року ми всі були трохи художниками.
На атмосферному подвір’ї ЗДО «Дивограй», у колі творчих однодумців писали картину «Козак Мамай».
Дякуємо директору Наталії Шаріповій за запрошення та співрацю!
Затишно, тепло, творчо……

 

4 червня 2024 року вихованці студії ведучих та телеведучих «BRAVO», керівник — Тетяна Бойко, підготували та провели телеміст «УКРАЇНА — ЄВРОПА».
Дівчат та хлопців з України, Німеччини, Польщі, Америки об’єднала тема «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ — НЕМА ПЕРЕВОДУ». Вихованці шукали цікавинки про козаків, писали сценарій, розробляли презентації та самостійно вели телеміст.
Метою заходу було: розширити кругозір студійців про козацтво; популяризувати культурну спадщину, сприяти патріотичному вихованню. Тож, знову були всі разом, знову говорили про своє рідненьке. І де б ми не були нас все одно об’єднує — наше коріння, наші пращури, наша історія.
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!
15 травня 2024 року Центр творчості на Чарівній м.Запоріжжя взяв активну участь у звітному Фестивалі щодо впровадження місцевої Програми козацького Звичаю Спас «Козацькими шляхами: сила та дух спадщини», який проходив у власноруч створеній міні — Запорозькій Січі в родині Закладу дошкільної освіти 226 «Дивограй» великим дружнім колективом під керівництвом директора Наталії Шаріпової.
Творчі колективи нашого закладу «Народний художній колектив» ансамбль народного танцю «Вихиляс», керівник — Ганна Пелішок та Назар Пасічник, «Народний художній колектив» хоровий колектив української пісні «Терниця», керівник — Вероніка Баля, акомпаніатор — Сергій Левченко, продемонстрували високий рівень творчої майстерності, красу народної пісні, силу та міць козацького танцю.
Наша співпраця з цим закладом освіти є дуже плідною. Пишаємося, що маємо таких непосидючих, творчих, активних та ідейних друзів.
Нехай Покрова Пресвятої Богородиці оберігають ваш заклад освіти та вашу діяльність! Вітаємо з першими потужними кроками щодо козацької педагогіки та відкриттям Дивограївської Запорозької Січі.
13 травня 2024 року вітаємо «Народний художній колектив» ансамбль народного танцю «Вихиляс» з перемогою у І Відбірковому турі народної хореографії імені Павла Вірського!!! Прем’єра хореографічної композиції «Гей, соколи!» відбулася! Козацька педагогіка, як один із провідних напрямів освітньої діяльності, допомогла об’єднати колектив, зміцнити наші прагнення до виховання молоді у дусі патріотизму та любові до Батьківщини!Дякуємо всім учасникам та журі конкурсу за визнання!
«Народ мій є! Народ мій завжди буде!…
Ніхто не перекреслить мій народ!
Народ мій є! В його гарячих жилах, козацька кров пульсує і гуде! (В. Симоненко). Низький уклін Вам, наші захисники!!!
Центр творчості на Чарівній м.Запоріжжя продовжує активно впроваджувати козацьку педагогіку в освітній процес.
Відповідно до розробленого Положення та проєкту «Козаки — особистості творчі», всі колективи закладу мають свої цікаві проєкти…
Один з них вже скоро…
Студія ведучих та телеведучих «BRAVO», керівник Тетяна Бойко — готується до проведення телемосту Україна-Європа на тему «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення».
Долучайтеся! З нами цікаво!
29 квітня 2024 року, в Палаці культури «Орбіта», відбулося свято хореографічного та вокального мистецтва «Козацькому роду – нема переводу!». Звітний концерт двох «Народних художніх колективів» нашого закладу — ансамблю народного танцю «Вихиляс» та хорового колективу української пісні «Терниця» — зібрав у залі величних людей незламного міста незламної країни. Вихованці колективів продемонстрували високий рівень художньої та технічної майстерності, даруючи глядачам незабутні яскраві емоції та радісний настрій! На заході були проведені виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва та благодійна акція «Наближаємо Перемогу разом», під час якої зібрані кошти, обереги та малюнки були передані нашим захисникам. А натомість ми отримали в подарунок прапор з пам’ятними підписами воїнів. Також воїнам був переданий кошик з живими квітами для покладання в пам’ять про загиблих героїв. На заході були присутні почесні гості, які привітали керівників та вихованців колективів: начальник Лівобережного відділу освіти департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Лідія Єременко, головний спеціаліст управління позашкільної освіти, виховної роботи та нацiонально-патріотичного виховання Департаменту освiти і науки Запорізької міської ради Тетяна Полякова, Голова Запорізького обласного товариства болгарської культури Василь Мітков та перший віце-президент Всеукраїнської федерації «Спас» Костянтин Рижов.
Всі, і артисти, і глядачі, згадали, як бути щасливими від творчого спілкування!
Концерт підготували: директор Центру творчості Ірина Чурса; керівники ансамблю народного танцю «Вихиляс» Ганна Пелішок, Світлана Новосьолова, акомпаніатори — Вадим Каптюх, Владлен Ходаков; керівники хорового колективу української пісні «Терниця» Олег Кірєй, Вероніка Баля, акомпаніатор – Сергій Левченко; вокальна група у складі Тетяни Гончарової, Анастасії Наркевич та Євгена Наркевича; виставку декоративно-прикладного мистецтва підготували Аліна Переверзєва, Ольга Пилипенко, Ірина Солдатова та Оксана Суханова; концерт провела Ірина Ніколаєнко.
Найцінніше в роботі закладів освіти — це практична діяльність, в якій головними учасниками є діти.
22 квітня 2024 року, в такий теплий весняний день, наймолодших вихованців нашого Центр творчості на Чарівній м.Запоріжжя, студії «Краплинки», їх батьків та педагогів радо зустрічали на подвір’ї Закладу дошкільної освіти 226 «Дивограй».
Маленькі господарі садочка гостинно запросили нас у справжній світ козацького життя. Саме вони презентували Козацький музей, дбайливо створений ними самими на базі їхнього садочка.
Все в цьому закладі нагадує козацьке містечко: тин з глечиками, возик, на якому гніздяться пташки, колодязь, соняшники, які вже сходять, і навіть справжнісінька Запорозька Січ — все дихає козацькою добою, сповіщаючи про те, що козацькі традиції живі.
Найзахоплюючим і найвражаючим було те, що ці маленькі діти самостійно провели екскурсію в музеї для наших вихованців. А потім ми самостійно виготовили козацьких коників (ну, нам трішечки допомогла Кічка Ірина Михайлівна))))) та створили справжнісінький козацький хор народних інструментів разом з музичним керівником — Валентиною Садовою.
Тепло, захоплююче, жваво, пізнавально, творчо…..
Наш колектив вихованців, педагогів та батьків безмежно вдячні всім ДИВОГРАЙЧИКАМ на чолі з директором закладу Наталією Шаріповою, за цей день, наповнений козацьким драйвом!
Козацька педагогіка — в дії, в тісній співпраці закладів дошкільної та позашкільної освіти.
КОЗАЦЬКОМУ РОДУ — НЕМА ПЕРЕВОДУ.
31 березня 2024 року, в такий не по-березневому теплий сонячний день, в нашому місті відбулася величніша подія: стартував Відкритий чемпіонат м. Запоріжжя з Українського рукопашу «Спас».
В рамках впровадження місцевої Програми козацького Звичаю «Спас», Меморандуму про співпрацю з Міжнародною федерацією «Спас» наш заклад Центр творчості на Чарівній м.Запоріжжя був запрошений до участі у цій зустрічі сильних та незламних людей. В заході взяли участь представники влади нашого міста, славні козаки, вихованці спасівських шкіл, батьки дітей та гості. З вітальним словом до всіх присутніх звернулися Президент Міжнародної асоціації «Спас» Олександр Притула, віце-президент Костянтин Рижов, директор Управління позашкільної освіти Клара Голдобіна, офіційні особи. Дуже тепла, родинна і водночас потужна атмосфера панувала на святі: бойове мистецтво поєдналося з творчою українською красою.
Фойє Запорізької гімназії 6 (директор Костянтин Липський) прикрашала виставка «З Україною в серці», підготовлена вихованцями нашого закладу:
Студія декоративного мистецтва «Iris» Центру творчості на Чарівній, керівник — Аліна Переверзєва;
студія декоративного в‘язання «Візерунок», керівник — Ольга Пилипенко;
студія декоративних квітів «Троянда», керівник — Ірина Солдатова;
студія рукоділля «FANCY», керівник — Оксана Суханова.
Дякуємо нашим майстриням за цю красу!
Урочисто лунав Гімн України у виконанні нашої співочої пташечки — Вероніки Балі.
З‘являлися сльози на очах, коли зі списами виступали наймолодші учасники заходу: вихованці Закладу дошкільної освіти ясла-садок 226 «Дивограй», директор — Наталія Шаріпова, які разом зі своїми керівниками — Валентиною Садовою подарували всім присутнім море позитиву.
З вітальним словом від імені нашого закладу до присутніх звернулась директор — Ірина Чурса, чий виступ продовжили незрівнянні молоді козаки, окраса та гордість нашої країни, вихованці «Народного художнього колективу» ансамблю народного танцю «Вихиляс», керівник — Ганна Пелішок та Назар Пасічник. Виступ хлопців став наче дорослим продовженням виступу маленьких «Дивограйчиків».
Особливої краси та шарму додала на цьому заході ведуча — наша незрівняна Ірина Ніколаєнко: її вишукана стильна сукня, красива українська мова та сценічна майстерність підтвердили високий рівень та статусність заходу.
Ми дякуємо за запрошення, за довіру та за потужну співпрацю Міжнародній асоціації «Спас», особисто пану Олександру Притулі та пану Костянтину Рижову.
Наші спільні дії націлені на збереження та популяризацію українських традицій, українського мистецтва та української культури!
КОЗАЦЬКОМУ РОДУ- НЕМА ПЕРЕВОДУ!
Відео. Досвід впровадження місцевої Програми козацького Звичаю Спас в закладі позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району».
Дякуємо ТОП-експерту Анатолію Васюку за високу оцінку діяльності нашого колективу.
Вдячні Олександру Притулі за довіру, плідну співпрацю та потужну підтримку.
За партнерство, суголосність думок, нові творчі плани та проєкти дякуємо Закладу дошкільної освіти 226 «Дивограй» в особі директора Наталії Шаріпової, музичного керівника Валентини Садової

Козацька педагогіка — в дію!
Відео.
13 березня 2024 року, в ЗАКЛАДІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ» ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ за підтримки Офіційної групи департаменту освіти і науки м. Запоріжжя, Департаменту освіти і науки ЗМР, у партнерстві з ГО «Всеукраїнська федерація «Спас», «Міжнародна Академія здоров’я і успіху «Спас» в особі президента Міжнародної Асоціації «Спас» Олександра Притули, віце-президента Костянтина Рижова, тренера з бойового мистецтва «Спас» Олександри МУРЦХВАЛАДЗЕ,
ПРОВЕДЕНО практичний районний семінар за програмою впровадження козацької педагогіки для педагогів закладів освіти Лівобережного відділу освіти.
ТЕМА: «ВІДЛУННЯ ДУШІ. ВПЛИВ КОЗАЦЬКОЇ ПІСНІ ТА ТАНЦЮ НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ»
В роботі семінару взяли участь:
• Клара ГОЛДОБІНА, начальник управління позашкільної освіти, національно-патріотичного виховання та виховної роботи.
• Ганна КОРЖИЛОВА, вихователь-методист ЗПШ «Мрія» ЗМР.
• Євгенія КАРА, музичний керівник ЗПШ «Мрія» ЗМР.
• Аліна ШИТІКОВА, вихователь закладу дошкільної освіти (дитячій садок) № 105 «Любисток» ЗМР.
• Дар’я ЛЕВЧЕНКО, учитель фізичної культури ЗПШ «Світанок» ЗМР.
• Олена КАРНАУХ, учитель фізичної культури ЗГ №77 ЗМР.
• Ольга КОВАЛЕНКО, інструктор з фізичної культури закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 226 «Дивограй » ЗМР.
• Валентина Садова, музичний керівник закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 226 «Дивограй » ЗМР.
• Педагоги ЗПО «ЦДЮТ Шевченківського району »ЗМР.
Програма семінару органічно поєднала лекційну інформацію про вплив пісні та танцю на організм людини з практичними навичками оздоровчої козацької терапії від Олександра Притули, Костянтина Рижова та Олександри МУРЦХВАЛАДЗЕ.
Практичними напрацюваннями щодо впровадження козацької педагогіки поділилася • Валентина САДОВА, музичний керівник закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 226 «Дивограй », на базі якого створений Козацький музей. Разом з учасниками семінару пані Валентина організувала «живий оркестр», який додав гарного настрою та наповнив залу звуками народних інструментів. Весело, жваво та завзято «музицирували» наші педагоги.
Особливою прикрасою заходу стали вироби декоративно- ужиткового мистецтва від наших майстринь
• Аліна Переверзєва, керівник студії декоративного мистецтва «Iris»,
• Ірина Солдатова, керівник «Зразкового художнього колективу» студії декоративних квітів «Троянда»,
• Ольга Пилипенко, керівник, «Зразкового художнього колективу», студії художнього в’язання «Візерунок».
І, звичайно, головними на цьому заході були діти:
• козацькі пісні у виконанні «Народного художнього колективу» хорового колективу української пісні «Терниця», керівник Вероніка Баля та Олег Кірєй, акомпаніатор — Сергій Левченко,
• « Гопак» та «Козацька похідна» у виконанні вихованців «Народного художнього колективу» ансамблю народного танцю «Вихиляс», керівники Ганна Пелішок, Світлана Новосьолова, Назар Пасічник були яскравими, а вихованці продемонстрували високий рівень творчої майстерності та покорили серця учасників семінару, наповнили душі красою та мистецтвом.
Технічний та гостинний супровід заходу забезпечили педагоги Центру творчості на Чарівній:
• Галина Мазнєва, заступник директора з ВР;
• Олена Серединська, заступник директора з НВР,
•Ірина Ніколаєнко, завідувачка організаційно-масовим відділом
• Алла Лавриненко, методист;
• Тетяна Бояринцева, в/о ЗДАГД
• Ігор Деркач, звукорежисер;
• Вікторія Артамонова, секретар;
• Лариса Клименко, вахтер.
Цікаво, насичено, різнопланово промайнули майже дві години зустрічі.
Ми безмежно вдячні пану Олександру Притулі за довіру в рамках підписаного Меморандуму та закладам освіти Лівобережного відділу освіти за співпрацю. Сподіваємося, вам у нас було тепло та затишно.
Дякую всім своїм колегам за підтримку ідеї та організації проведення заходу.
І як ствердженням того, що козацькому роду — нема переводу лунав «Запорозький марш» у виконанні Олександра Андронова, неперевершеного музиканта нашого закладу.
Зберігаймо українське! Поширюємо українську національну культуру!
08 лютого 2024 року відбулася нарада з питань впровадження «Міської Програми розвитку козацького Звичаю Спас у м. Запоріжжя на 2023-2028 р.р.» в діяльність нашого закладу. На початку зустрічі ознайомилися з презентацією «Сутність козацької педагогіки» та подивилися відео «Козацька педагогіка», створене ТРК Алекс. Потім відбулося обговорення форм та методів роботи, які вже застосовуються в нашому закладі. Завідувачі відділами та педагоги закладу представили свої напрацювання і пропозиції, узагальнені результати обговорень щодо впровадження ідей Програми в роботу певного дитячого колективу з урахуванням напряму діяльності, рівнів навчання, контингенту вихованців, навчальної програми тощо.
06 лютого 2024 року відбувся раніше анонсований тренінг щодо впровадження місцевої Програми розвитку козацького Звичаю Спас, націлену на виховання високого духу патріотизму та любові до рідної землі, гордості за приналежність до непоборного козацького народу.
Тепла затишна зала Закладу дошкільної освіти 226 «Дивограй» перетворилась сьогодні на справжню козацьку світлицю, в якій її господиня — директор Наталія Шаріпова разом зі своїми колегами привітно, з філіжанкою запашної вранішньої кави, зустрічала гостей.
В творчо-презентаційній співпраці більше ніж три години об‘єдналися
Президент Всеукраінськоі організаціі «Спас» Олександр Притула,
віце-президент Костянтин Рижов,
очільниця Управління позашкільної освіти Клара Голдобіна,
директори та заступники закладів освіти Людмила Корольова, Наталя Ряпісова, Лариса Маркова, Людмила Бараннікова.
Цікаві ідеі від кожного закладу, жива співрозмова, потужна рушійна мотивація, створення міні-проєктів, приємна комунікація та теплі дружні обійми — все це наповнило сьогодні нашу зустріч.
Моя дорога колега, Ірина Ніколаєнко, не просто уважно слухала, а і занотовувала майже кожне слово, час від часу організовуючи і мене: «Слухайте уважно!», бо я з притаманній мені емоційністю постійно на чомусь цікавому «улітала»)))
А на завершення ми відвідали справжнісінький козацький музей ……
Класно…. Затишно…. По- справжньому..
Зроблене власноруч працівниками «Дивограю», все тут наповнене любов’ю та приваблює своєю щирістю.
Окрилені творчими ідеями, ми вже чекаємо на нову зустріч.
Від себе особисто додам: щиро дякую Олександру Леонтійовичу за теплі слова на адресу нашого закладу освіти та високу оцінку нашої діяльності, за довіру, плідну співпрацю, потужну підтримку та допомогу щодо впровадження даної Програми в освітній процес нашого Центр творчості на Чарівній м.Запоріжжя.
В нашому воєнному сьогоденні так важливо наповнювати себе щасливими миттєвостями….
Сьогодні був саме такий день….Так важливо бути серед теплих та щирих людей….
Сьогодні ми були саме з тими, кого і при зустрічі, і на прощання просто хочеться обійняти…

Центр творчості на Чарівній м.Запоріжжя обраний серед інших базовим закладом щодо впровадження місцевої «Програми розвитку козацького Звичаю Спас в м. Запоріжжя на 2023-2028 роки».

Цікаво, різнопланово, пізнавально пройшов в рамках цієї програми Круглий стіл за участю педагогів нашого закладу.
✅ Ми ознайомилися з основними положеннями та напрямами діяльності щодо реалізації Програми
✅ Дізналися багато цікавої інформації з історії Запорозького Спасу та козацтва в цілому
✅ Виокремлювали ключові позиції щодо впровадження в своїх колективах
✅ Зміцнювали своє фізичне здоров‘я за авторською програмою
Олександра Притули «9 сил».
Наша творча зустріч не залишила байдужим нікого: натхненні, з новими ідеями ми занурюємося в Запорозький Спас.
Вдячні президенту Всеукраїнської організації «Спас» Олександру Притулі за довіру та співпрацю.
Запоріжжя — колиска козацтва! Відроджуємо національні традиції.


04.02.2024 рооу в рамках впровадження місцевої Програми розвитку козацького Звичаю Спас з метою розширення кругозору та поглиблення знань з історії козацтва педагоги Центр творчості на Чарівній м.Запоріжжя відвідали музей «Місто за порогами», який знаходиться в центрі міста і відкрився в 2017 році. В музеї представлено декілька оригінальних експозицій, які розкривають цікаві та маловідомі сторінки історії запорозького козацтва та нашого міста. Було дуже цікаво доторкнутися до історії життя наших славнозвісних козаків, нащадками яких ми є, а також дізнатися, хто проживав на Запорізькій землі ще до утворення Запорозької Січі. Наприкінці екскурсії всі стали учасниками презентації «Традиції козацької педагогіки у вихованні дітей в умовах дистанційного навчання». Дякуємо Олені Вікторівні Палійчук, старшому науковому співробітнику національного заповідника «Хортиця», за чудову екскурсію та презентацію досвіду роботи з дітьми! Радимо всім, хто ще не був в музеї, обов’язково відвідати його експозиції! Вивчаймо історію нашого краю, щоб бути гідними спадкоємцями великого надбання наших предків!
https://www.facebook.com/100023634884878/videos/pcb.1550218052442676/397679679505443?locale=ru_RU
Центр творчості на Чарівній м.Запоріжжя активно впроваджує Програму розвитку козацького Звичаю Спас, націлену на виховання високого духу патріотизму та любові до рідної землі, гордості за приналежність до непоборного козацького народу.
Педагоги закладу розробляють індивідуальну траєкторію реалізації основних положень Програми і вже готові презентувати перші наробки.
Дякуємо Олександру Притулі, Наталії Шаріповій, Людмилі Корольовій, Ларисі Марковій, Людмилі Баранніковій, Наталії Ряпісовій за співпрацю!

 

Цікаво, змістовно, невимушено та неймовірно корисно пройшла 15 січня 2024 року зустріч керівників закладів освіти в рамках реалізації місцевої програми «Козацька педагогіка».
Пізнавальною та захопливою була лекція з теми «Історія запорозького козацтва» від Сергія Дударенко, завідуючого відділом науково-просвітницької роботи Національного заповідника «Хортиця».
Ми, дорослі, навіть грали та отримували подарунки….
Говорили про козацьку педагогіку як засіб формування національної свідомості від Костянтина Рижова, віце президента Всеукраїнської федерації «СПАС».
Практичним досвідом впровадження козацької педагогіки поділилася Олена Палійчук, науковий співробітник Національного заповідника»Хортиця».
Зустріч тривала дві з половиною години, але розходитися не поспішали, бо цікаво…….
Вдячні за запрошення організаторам заходу Наталії Шаріповій, директору ЗДО N226 та Ірині Вітковській за місце проведення, де завжди комфортно почуваєшся.
Запоріжжя — козацька фортеця!
Разом до Перемоги!

Обсуждение закрыто.